Przejdź do treści

Już niedługo nowotomyscy policjanci będą mieli nową siedzibę. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski podpisał dziś z wykonawcą umowę na budowę nowej komendy. To kolejna znacząca inwestycja budowlana prowadzona w ramach programu modernizacyjnego Policji w Wielkopolsce.
28 lutego br. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu została podpisana umowa na budowę Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. W imieniu inwestora umowę podpisał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski – nadzorujący program modernizacji Policji w Wielkopolsce, natomiast wykonawcę reprezentował pan Michał Budzinski oraz pan Damian Florek z konsorcjum firm w składzie Obud Michał Budzinski oraz Obud Investment, z siedzibą w Grodzisku Wielkopolskim.

Wyżej wymienione konsorcjum złożyło najkorzystniejszą ofertę w procedurze przetargowej na realizację inwestycji związanej z budową nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu zlokalizowanej w rejonie ul. Tysiąclecia i Piłsudskiego. W efekcie czego 130 policjantów i 24 pracowników Policji będzie korzystać z nowego czterokondygnacyjnego obiektu, w ramach którego powstanie nowoczesna strzelnica ćwiczebna wraz z zapleczem technicznym. Bez wątpienia lepsze warunki służby policjantów bezpośrednio przełożą się na sprawniejszą i szybszą obsługę interesantów.

Zgodnie z ustaleniami roboty budowlane rozpoczną się niezwłocznie po przekazaniu placu pod budowę, gdy tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne. Podpisana dziś umowa przewiduje oddanie obiektu do użytku końca czerwca 2020 roku.

To kolejna inwestycja realizowana w ramach programu modernizacyjnego Policji w Wielkopolsce. Jej wartość to ponad 17 milionów złotych.

Zobacz artykuł – KWP